Coś mnie opętało.


 "Radość kryją lasy, gdzie nie zbłądzą ludzie.  Rozkosz czeka na brzegu, co sam tkwi w bezkresie. Jest gdzieś społeczność, której nikt nie budzi, gdzie głębin czuć bezmiar i fal ryk się niesie: kocham ludzi wciąż silnie, lecz bardziej Naturę - Lord G.G. Byron
Zaczęło się trzy lata temu w ciepłe lato. Przeglądałam internety w poszukiwaniu sensownego filmu. Chciałam coś co mnie odpręży i umili czas. Znalazłam to. I nie sądziłam, że jeden seans naprostuje mój światopogląd. Oglądałam go,  krzycząc w duchu : Tak to jest to czego szukam. Tak! Taak! TAAAK!! Chcę w podobny sposób żyć!! TO JEST TO! To jest styl życia, który mi odpowiada. Z ogromnym podekscytowaniem oglądałam KAŻDY kawałeczek. Ten film uświadomił mi, czego chcę.1. Żyć w zgodzie z naturą.
Uwielbiam przebywać na dworze, chociaż od kilku lat moje wyjścia ogranicza nauka. Spacery po lesie, jego szum, ćwierkanie ptaszków, szmer strumyka, wiatr, liście, płatki śniegu we włosach, dotyk piórek, dotyk kory, dotyk kwiatów, a nawet kiedy rybki w jeziorze skubią mi stopy. Wszystko to uwielbiam i szanuje. Swego czasu myślałam, że jestem jakaś walnięta, ale nie. Taka jest moja natura. Kocham to.
2. Mieszkać w domku niedaleko lasu i być w miarę możliwości samowystarczalną.
Nigdy nie lubiłam i pewnie nie polubię wielkich miast, monumentalnych budynków, burych, szarych, do tego tłumy ludzi... Ble, ble ble ble fuuuuj. Nie. Nie. Nie. Nie cierpię, tak samo jak betonowych prostych blokowisk i nowoczesnego minimalizmu. Domek na wsi, w pobliżu lasu, gór byłby dla mnie idealny, do tego jezioro/rzeka, abym mogła ryby łowić, trochę działki na sad, ogródek warzywny, kwiaty i kilka uli. Kocham miodek, mniam, mniam.
3. Po zakończeniu edukacji w liceum wyruszyć w podróż.
Na mojej liście już widnieje kilka celów podróży. Zanim zacznę stałe życie, chcę zobaczyć trochę świata. Zanim pochłonie mnie praca i macierzyństwo. Tutaj jest lista miejsc, które chcę w przyszłości odwiedzić. Nie odpuszczę, tak jak bohater mojego cudownego „Into the wild”.

P.S. Nie jestem dobrym fotografem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz