Projekt Wikińska Suknia: Dublinia


Witajcie!Będąc w Dublinie mogę rozpocząć swój projekt. W końcu, po mojej nieudanej próbie w Cork. Odwiedziłam dzisiaj muzeum "Dublinia" i spacerując między stoiskami robiłam zdjęcia.
Przyznam, że było ciemno i kilka zdjęć poszło do kosza. W dodatku zapomniałam zrobić zdjęcie przy Katedrze Kościoła Chrystusowego. SIEROTA.

Dublinia znajduje się w samym centrum miasta na skrzyżowaniu St Michael s Hill, Patrick St, i High Street. Połączona jest z Kościołem Katedry Chrystusowej, która została początkowo wzniesiona w 1028r przez Króla Dublina o imieniu Sigtrygg II Silkbeard Olafsson.Wracając do muzeum, wygląd jest świetny. Bardzo klimatyczny i dopracowany. Na pierwszym piętrze przedstawiono wszystkie ważniejsze informacje o wikingach, postawiono woskowe figury, które wyglądały dość realistycznie. Zbudowano wikiński dom z paleniskiem, miejsce obrzędu, fragment statku, miejsce obrzędowe.Ja, mój mąż i nasz mały thrall.
Fragment książki z opisem wikińskich ubrań i wzorami do szycia.

Na drugim piętrze znajdowały się informacje i wystawa na temat średniowiecznego Dublina, coś co mnie interesuje, ale w mniejszym stopniu.Na trzecim piętrze historia łowiectwa w Irlandii,znaleziska, wyżej wieża oraz sklep z pamiątkami i kafejka.Jedyne co mnie rozczarowało to mała ilość informacji i znalezisk. Podejrzewam, że więcej wykopanych rzeczy znajdę w Muzeum Narodowym Irlandii, gdzie mam zamiar się udać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz