Inspirująca czwórka. Część 1.

Witajcie!

http://www.kidsplaybox.com

Czas zacząć nową serię wpisów pt. "Inspirująca Czwórka". Każda au pair czasem ma problem ze znalezieniem fajnej gry dla dzieci. Ja inspiruje się stroną Pinterest oraz Moje Dzieci Kreatywnie.
.1. Puffy paiting
Należy przygotować:
- farby/barwniki
- piankę do golenia
- biały klej w płynie
-kilka pojemniczków na kolory/
-patyczki do mieszania
Wymieszaj wszystko w pojemniczkach i gotowe. Malowałam w ten sposób z moimi irlandzkimi dziećmi. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęć, skończyłam mieszać ostatnią farbkę, dwie minutki i bach. Dziewczyny skończyły.

2. Łowienie rybek
Grałam w tą grę z dziećmi w Polsce. Zainspirował mnie wpis z tej strony. Zmodyfikowałam nieco tą grę, samo łowienie wydawało mi się nudne.
Przygotować należy:
- małą miseczkę makaronu rurki
- kilka pisaków
- słomki (nie za grube)
- kartka
- długopis

Dzielimy makaron na 3 porcje. 1 porcja to punkty, możemy narysować pisakami np. punkty od -5 do +10 pkt na każdym makaroniku. Następna porcja (2) to cyfry. Cyfry wpisywałam od 1-10 (liczone jako punkty).  Ostatnia, trzecia to literki. Jedna literka to jeden punkt, jeśli uczestnik złowi literki i ułoży z nich wyraz np. Mama dostaje 4 pkt. Rybki należy wysypać na blat/płaską powierzchnie i z chwilą uruchomienia stopera (2 minuty starczą) zacząć grę. Można podzielić grę na 3 rundy i pod koniec każdej sumować wyniki. Moje dzieciątka z rodziny zastępczej uwielbiały Łowienie Rybek, zwłaszcza, że makaron ten może być używany wielokrotnie.

3. Skrzydełka wróżek.

Moje irlandzkie ślicznotki uwielbiają wróżki. Wykorzystałam ten fakt i razem zrobiłyśmy skrzydełka.
Przygotować należy:
- gruby papier, dowolny kolor
- artykuły do zdobienia, naklejki, klej z brokatem, farby
- nożyczki
- ołówek
- worek na śmieci


Rysujemy skrzydełka, wycinamy, robimy dwie dziurki na plecach. Ozdabiamy skrzydełka według własnej wizji twórczej, obcinamy dół worka na śmieci, wycinamy kolejny pasek, tak aby uzyskać obręcz, przeciągamy uzyskany pasek przez dwie dziurki i ta dam! Jesteśmy Dzwoneczkami.

4. Zdobienie motylków.

Nic tak nie cieszy dzieci jak dekorowanie. Zrobiłam więc z moją trójką łobuziaków motylki.
Przygotować należy:
- kartkę (biała/kolorowa)
- taśma
- puchate druciki
- ołówek
- ozdobny klej, diamenciki, naklejki do ozdabiania, wszystko czego dusza zapragnie


Składamy kartkę na pół, rysujemy połowę motylka, wycinamy i dajemy pociechom do dekorowania, pod koniec przyklejamy puchate druciki jako czółka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz